Tarczyca – jak sprawdzić swoje objawy

Niedoczynność tarczycy – jest to zaburzenie, w którym tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości pewnych ważnych hormonów.Niedoczynność tarczycy może powodować zauważalnych objawów trzeba we wczesnych stadiach. Z czasem, nieleczona rzeczy niedoczynność tarczycy może powodować wiele problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, bóle stawów, bezpłodność lub choroby serca.

Badania są jedną z najważniejszych rzeczy, aby sprawdzić swoje objawy

Istnieją dokładne badania funkcji tarczycy objawy w diagnostyce niedoczynności tarczycy. Leczenie syntetycznym hormonem tarczycy zazwyczaj proste, bezpieczne i skuteczne, jak tylko ty i twój lekarz znajdziesz właściwą dawkę dla ciebie.Natomiast niedoczynność tarczycy zwykle dotyczy kobiet zrobić w średnim wieku i starszych, każdy może sobie wyobrazić ten stan, trzeba nawet niemowląt. Na początku dzieci urodzone rzeczy bez tarczycy lub z nieprawidłowo funkcjonującą gruczołem, mogą mieć wiele objawów. Kiedy u noworodków występują problemy z niedoczynnością tarczycy, niektóre z nich są następujące:

Zażółcenie skóry i białych części oka (żółtaczka). W większości przypadków dzieje się tak, gdy wątroba dziecka nie może metabolizowania substancji zwanej bilirubiną, która zwykle powstaje, kiedy organizm przetwarza stare lub uszkodzone erytrocyty.W miarę jak choroba postępuje, jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba zrobić, sprawdzić swoje tarczyca objawy dzieci z większym prawdopodobieństwem będą problemy z zasilaniem i mogą nie mieć normalnego wzrostu i rozwoju. Mogą one również mieć następujący:

Objawy niedoczynności tarczycy

Gdy nie jest leczona niedoczynność tarczycy u niemowląt, nawet najbardziej łagodne przypadki mogą spowodować poważne fizyczne i umysłowe.Jak zwykle, dzieci i młodzież, sprawdzający niedoczynność tarczycy, mają te same oznaki i objawy, że i dorośli, ale mogą również wykazywać:Skonsultować się z lekarzem, jeśli czujesz się zmęczony, bez żadnej przyczyny lub jeśli masz inne oznaki i objawy zrobić niedoczynności tarczycy, takie jak suchość skóry, obrzęk i bladość twarzy, zaparcia lub ochrypły głos.Jeśli masz hormonalną terapię dla niedoczynności tarczycy, zaplanuj kolejne wizyty tak często, jak zaleca lekarz. Najpierw ważne jest, aby rzeczy upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią dawkę leku. Ponadto, z czasem dawka, która potrzebujesz, może ulec zmianie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *